5. VSETÍNSKÝ MEZINÁRODNÍ FOTOMARATON FOTOKLUBU VSETÍN 2014 - start v 9:00 hodin (bufet Sokolovna Vsetín) - sobota - 24.5.2014

PŘIJMĚTE SRDEČNÉ POZVÁNÍ NA :

5. Vsetínský mezinárodní FOTOmaraton

Fotoklubu Vsetín - 2014

Start 5. Vsetínského

mezinárodního FOTOmaratonu Fotoklubu Vsetín - 2014:

Sobota 24.května 2014

Místo:

Vsetín, Sokolovna - bufet (Mostecká 367)

Harmonogram 5. Vsetínského mezinárodního FOTOmaratonu Fotoklubu Vsetín 2014:

9:00 až 9:45 - PREZENTACE -  přidělení registračních - soutěžních čísel (Sokolovna bude přístupná od 8.30 hodin).

10:00 - VYLOSOVÁNÍ  SOUTĚŽNÍHO TÉMA -  START (Sokolovna bude přístupná do 10.30 hodin).

15:00 - CÍL - konec, předání fotografií na paměťové kartě (Sokolovna bude přístupná od 14.30 hodin).

15:15NEVEŘEJNÉ  HODNOCENÍ odbornou porotou.

17:30 - VYHLÁŠENÍ  VÝSLEDKŮ  A  PŘEDÁNÍ  CEN .

18:00 - PROJEKCE  VŠECH  FOTOGRAFIÍ - společné hodnocení  soutěžních fotografií s průvodním slovem poroty.

19:00 - OFICIÁLNÍ  UKONČENÍ  5. Vsetínského mezinárodního FOTOmaratonu Fotoklubu Vsetín - 2014 a rozchod do hospody na pokec, domů atd... (Sokolovna bude přístupná min. do 19:15 hodin).

Téma:

Před startem 5. Vsetínského mezinárodního FOTOmaratonu Fotoklubu Vsetín - 2014 bude vylosováno jedno z 5. tajných témat.

Ceny:

Vyhlašuje se první, druhá, třetí cena a čestné uznání.

Ocenění autoři obdrží diplomy, hodnotné věcné ceny v podobě knižních titulů z oboru fotografie, program Zoner Photo Studio 16 PRO, předplatné fotografických časopisů a upomínkové předměty města Vsetín.

Odborná porota:

Zdeněk Hartinger – fotograf, Vsetín

BcA. Josef Knápek – fotograf, Valašské Meziříčí

BcA. Petr Leška – fotograf, Vsetín

Ing. František Novotný - 1. vicepresident Fotoklubu Vsetín

Pravidla:

Soutěže 5.Vsetínský mezinárodní FOTOmaraton Fotoklubu Vsetín - 2014 se může účastnit každý uživatel digitálního fotoaparátu mající rozlišení alespoň 5Mpx (pro tisk oceněných fotografií).

Podmínkou pro účast v soutěži je registrace na https://sites.google.com/site/vsetinskyfotomaraton/prihlaseni  do 23.5.2014.

Startovné je 50,- Kč na jednoho soutěžícího. Platí se na místě před startem akce.

Po uhrazení startovného obdrží každý zaregistrovaný účastník své soutěžní - registrační číslo, kterým bude označena jeho paměťová karta.

Na počátku akce bude vylosováno jedno téma, na které musí soutěžící nafotit tři soutěžní snímky na území města Vsetín či jeho nejbližším okolí.

Data musí být nasnímána ve formátu JPEG bez jakýchkoli dodatečných úprav v počítači. Je zakázáno jakkoli upravovat data ve fotoaparátu, tak jakožto použití složitých funkcí pro dodatečnou úpravu snímku přímo ve fotoaparátu (HDR, změna tonality, atd.). Výjimkou je převedení snímku do černobílého formátu.

Soutěžící v cíli předá paměťovou kartu se svým registračním číslem, které obdržel při startu. Na této kartě jsou nahrány pouze tři soutěžní snímky.

Snímky budou hodnoceny samostatně, oceněný snímek může být pouze jeden od jednoho autora.

Snímky bude hodnotit odborná porota složená z fotografů,  které vybral pořadatel.

Čtyři nejlepší oceněné fotografie a 8 dalších fotografií vybraných odbornou porotou (celkem 12. fotografií 30x45 cm) vycházející z hodnocení odborné poroty budou prezentovány Fotoklubem Vsetín v jeho výstavních prostorách :

„Galerie na chodníku“ – galerie Fotoklubu Vsetín – vitríny Jednota s.d. (naproti kina Vatra).

Zde budou vystaveny od 1. do 30. června 2014.

Zhotovení oceněných fotografií pro výstavní prezentaci zajistí Fotoklub Vsetín.

Všechny soutěžní fotografie včetně fotografií vítězných a fotografií dokumentujících tento 5. Vsetínský mezinárodní FOTOmaraton Fotoklubu Vsetín - 2014 budou zveřejněny na webu Fotoklubu Vsetín na odkazu :

Pořadatel:

Fotoklub Vsetín   (www.fotoklub-vsetin.cz)

Pod Žamboškou 1182

755 01 Vsetín

Prezident Fotoklubu Vsetín : Jan Hrubý (tel. 602800153, email: jh42[zavinac] seznam [tecka] cz)

Hlavní koordinátor: Kveta Šaková (email:  k [tecka] sakova[zavinac] seznam [tecka] cz )
Podpůrný tým:
Výbor Fotoklubu Vsetín