DEN ZEMĚ 2017 VE ZLÍNĚ - VODA V KRAJINĚ

Vážení fotografové,

porota složená ze zástupců fotografů a grafiků z Fakulty multimediálních komunikací UTB ve Zlíně a pracovníků Odboru životního prostředí MMZ vybrala na pozadí pódia pro akci Den Země fotografii Dřevnice v zeleni od autora Jana Horáka, který rovnou na Den Země na náměstí Míru 20. 4. 2017 převzal i ocenění, viz přiložená fotografie. Tato velkoformátová fotografie bude, doufáme, oživovat pódium pro vystupující i v dalších letech.

Dále porota vybrala 15 nejlepších fotografií, které byly vytištěny na kapa tex deskách a vystaveny jsou od dnešního dne (24. 4. 2017) na Fakultě multimediálních komunikací (U4, kde se nachází i děkanát). Jedná se o fotografie autorů: Jan Horák, Marta Duchoslavová, Petr Salinger, František Novotný, Josef Klimša, Bohuslav Boček, Martin Pospíšek, Gabriela Gorcová, Zuzana Geržová a Renata Serebová. Tyto fotografie jsou na FMK vystaveny současně s pracemi studentů UTB a Gymnázia TGM na téma Voda pro všechny.

První 3 oceněná místa od nás dostala nebo ještě dostanou poukázky na nákup fotovybavení ve Foto CZ:

Jan Horák – Dřevnice v zeleni

Marta Duchoslavová – „Kruh“ (nemá vlastní název, pojmenování poroty)

Petr Salinger – Voda jako zrcadlo (sýkora modřinka)

Všechny fotografie, kterých bylo celkem 78 od 21 autorů, budou vystaveny rovněž na zlínské Radnici na nám Míru, a to po celý květen.

Všem vybraným gratulujeme a ostatním ještě jednou děkujeme za zaslané fotografie.

S pozdravem,

Mgr. Lenka Pechová

Oddělení ochrany přírody a zemědělství

Odbor životního prostředí a zemědělství