2. Vsetínský FOTOmaraton - 28.5.2011

Start FOTOmaratonu:

Sobota 28.května 2011

Místo:

Vsetín, Sokolovna - bufet (Mostecká 367)

(Mapa)

Harmonogram akce:

• 9:00-10:00 - Prezentace, přidělení soutěžních čísel. (Sokolovna bude přístupná od 8.30 hodin)
  • 10:00 - Start (Sokolovna bude přístupná do 10.30 hodin)
  • 13:00 - Konec, předání fotografií na kartě (Sokolovna bude přístupná od 12.30 hodin  )
  • 13:30 – Hodnocení odbornou porotou (projekce snímků)
  • 15:30 - Vyhlášení výherců a předání cen/ocenění - vyhlašuje se první, druhá, třetí cena a čestné uznání
  • 16:00 až 18:00 - Oficiální ukončení akce a rozchod do hospody na pokec, domů atd... (Sokolovna bude přístupná min. do 18.30 hodin)

Téma:

Před startem akce bude vylosováno jedno z 5. tajných témat.

Ceny:

Všichni ocenění obdrží diplom a věcnou cenu v podobě knižního titulu z oboru fotografie.

Odborná porota:

·       Zdeněk Hartinger – fotograf, Vsetín

·       BcA. Josef Knápek – fotograf, Valašské Meziříčí

·       František Látal EFIAP, PSA***, EH.ISF – fotograf, Zlín

Pravidla:

• Soutěže Vsetínský FOTOmaraton se může účastnit každý uživatel digitálního fotoaparátu mající rozlišení alespoň 5Mpx (pro případný tisk výherních fotografií).
  • Podmínkou pro účast v soutěži je registrace zasláním emailu na adresu k [tecka] sakova[zavinac] seznam [tecka] cz (k [tecka] sakova[zavinac] seznam [tecka] cz)  , do 25.5.2011.
  • Startovné je 50,- Kč na jednoho soutěžícího. Platí se na místě před startem akce.
  • Po uhrazení startovného obdrží každý zaregistrovaný účastník své registrační číslo.
  • Na počátku akce bude vylosováno jedno téma, na které musí soutěžící nafotit tři soutěžní snímky na území města Vsetín či jeho nejbližším okolí.
  • Data musí být nasnímána ve formátu JPEG bez jakýchkoli dodatečných úprav v počítači. Je zakázáno jakkoli upravovat data ve fotoaparátu, tak jakožto použití složitých funkcí pro dodatečnou úpravu snímku přímo ve fotoaparátu (HDR, změna tonality, atd...). Výjimkou je převedení snímku do černobílého formátu.
  • Soutěžící předává kartu na které jsou nahrány pouze tři soutěžní snímky. Paměťová karta bude při předání označena registračním číslem soutěžícího.
  • Snímky budou hodnoceny jako celek/kolekce.
  • Snímky bude hodnotit odborná porota skládající se ze tří odborných fotografů,  které vybral pořadatel.
  • 12 nejlépe umístěných fotografií vycházejících z hodnocení odborné poroty bude prezentováno Fotoklubem Vsetín v jeho výstavních prostorách :
    • „Galerie na chodníku“ – galerie Fotoklubu Vsetín – vitríny Jednota s.d. (naproti kina Vatra). Zde budou vystaveny od 1. do 30. června 2011 čtyři nejlepší fotografické cykly určené odbornou porotou (celkem 12. fotografií 30x45 cm).
    • Galerie Fotoklubu Vsetín v bufetu Sokolovny – zde budou vystaveny v průběhu měsíce července 2011 tři nejlepší fotografické cykly určené odbornou porotou (celkem 9. fotografií 30x45 cm).
    • Zhotovení fotografií pro prezentaci na výše uvedených výstavách zajistí Fotoklub Vsetín.
    • Všechny soutěžní fotografie včetně vítězných fotografií a fotografií dokumentujících tento FOTOmaraton budou zveřejněny na webu Fotoklubu Vsetín na odkazu :

Pořadatel:

Fotoklub Vsetín – (www.fotoklub-vsetin.cz)

Pod Žamboškou 1182

755 01 Vsetín