Karel Myška - smutné oznámení

Vážení kamarádi, přátelé fotografie.

V neděli 15. srpna 2010 ve věku 85 let zemřel náš dlouholetý, aktivní člen Fotoklubů MEZ a Zbrojovky Vsetín, přítel, kamarád, známý výborný fotograf

pan Karel Myška ze Vsetína.

Poslední rozloučení s Karlem se koná v pátek 20. srpna 2010 v 13.00 hodin ve smuteční obřadní síni ve Vsetíně.

Vy, kteří jste Karla znali přijďte se s ním rozloučit a popřát mu "Dobré světlo", tak jak si to vždy přál.

Za vsetínské fotografy

Jan Hrubý

Prezident Fotoklubu Vsetín

Karel_Myska_-_smutecni_oznameni.pdf466.75 KB

Re: Karel Myška - smutné oznámení

Prostějov, 19.8.2010

Ahoj Honzo,

zprávy jsou buď dobré, nebo špatné. Na dobré se odpovídá dobře, na špatné těžce. Dnes jsem obdržel špatnou zprávu, dovol mi, abych se k ní vyjádřil.

Pana Karla Myšku znám mnoho let, v době kdy jsem začínal fotografovat a začal jsem se se svými fotografiemi zúčastňovat fotosoutěží jsem se s ním a jinými fotografy /p. Bílkem, Borovičkou, Stiborem  aj. / poznal na soutěži Fototýden ve Zlíně. V tu dobu to byli Páni fotografové, shlížel jsem na ně jako na modly, při diskusích nad fotografiemi jsem zíral a hltal všechna jejich slova s otevřenou pusou, diskusí jsem se slovně vůbec nezúčastňoval, neměl jsem žádné zkušenosti z fotografie a také odvahu zasahovat. Byli oni i pan Karel Myška v tu dobu na výsluní. Časem jsme se potkávali / a to jsme se přes focení dali do řeči / na různých akcích, několikrát na dostizích v Tlumačově / za Štěrkáčem v Otrokovicích / a několikrát na vyhodnocení Interfota ve Vsetíně.

Fotoklub Vsetín ztrácí člověka, který byl a pro mnohé by mohl být vzorem, ztrácí člověka, který byl Panem / s velkým P / Fotografem, přítelem a kamarádem.

Přeji panu Karlu Myškovi fotografické nebe, doufám, že někdy, až přijde můj, náš čas se s ním potkáme s aparáty na krku.

Omlouvám se s neúčasti na posledním rozloučení, jsem až do neděle mimo Zlín, zítra ve 13,00 hodin zapálím svíčku a vzpomenu.

Měj se Ty i ostatní přátelé z Fotoklubu Vsetín moc a moc dobře, přeji všem pevné zdraví a fotografické „ Dobré světlo „.

František Látal, Zlín

Re: Karel Myška - smutné oznámení

Dobrý den Honzo,
opravdu velmi smutnou zprávu jsi předal. Protože se nemůžu zůčastnit
osobně dovol abych Tobě a prostřednictvím Tvým také všem příznivcům
fotografie v klubech Vsetín vyjádřil co nejhlubší soustrast.
Vzpomínám v té souvislosti na všechna ta školení, kde byl Karel vždy
milým kamarádem, příjemným člověkem a dobrým fotografem. Ještě jednou
upřimnou soustrast Vám fotografům za sebe i za bývalý fotokroužek KP
Zubří.

Pavel Czinege     Zubří 20.8.2010

Možnosti prohlížení komentářů

Vyberte váš preferovaný způsob k zobrazení komentářů a klikněte na "Uložit nastavení" k potvrzení vašich změn.